poniedziałek, 21 stycznia 2019

Anioły do wynajęcia, Malwina Ferenz
Książka od wydawnictwa: wydawnictwo Filia
Autorka: Malwina Ferenz
Data premiery: 16 stycznia 2019 roku
Gatunek: Literatura obyczajowa
Liczba stron: 336 stron
Cena: 39,90 zł
Ocena: 6/6Nie będę ukrywać, iż w większym stopniu byłam zakochana w okładce tej książki. Nie przeczytałam nawet jej opisu, a już wiedziałam, że zapragnę ją przeczytać. Wiem, że nie powinno się tak robić, ale nie myliłam się, okładka w tym przypadku nie zawiodła mnie, bo historia okazała się być fenomenalna w każdym najmniejszym calu.
To typowa powieść obyczajowa o miłości, o przyjaźni, o pięknie życia, o wzajemnym szacunku, taki idealna, lekka historia na zimowe wieczory. Jednak należy przyznać i zwrócić uwagę na to, że książka ta ma w sobie coś tak fenomenalnego, iż naprawdę ciężko jest się od niej oderwać i wybić ją sobie z głowy.
Ta historia nie tylko przekazuje nam ważne treści, jest też pełna humoru, nie są to jednak przereklamowane żarty, wszystko jest zachowane w zdrowym rozsądku i do końca przemyślane przez Autorkę. Nie ma tutaj w niczym przesytu...
Wyczytałam, że jest to druga książka Malwiny, ja nie miałam okazji sięgnąć po tę poprzednią, ale to nie problem, na pewno to uczynię, bo ta historia zapadła mi w pamięci i to zdecydowanie na dłuuugo. 
Warto też zwrócić uwagę na bohaterów, z pewnością są wyjątkowi, każda postać w tej książce jest inna, niezwykle barwna, przesycona swoim osobstym urokiem. Sam fakt dialogów, tego jak bohaterowie ze sobą rozmawiają, jest to coś niesamowitego, magicznego. Po prostu są na bardzo wysokim poziomie, są bardzo dobrze napisane.
Nie można przegapić faktu, iż w tej książce dużą rolę odgrywa miasto, nie byle jakie bo Wrocław! Widać, że Autorka bardzo pozytywnie wspomina o tym miejscu, wiele z nich opisuje i przekonuje nas do jego walorów.
To książka, która nas bawi, wzrusza. Autorka porusza w niej ważne wątki, takie jak miłość czy przyjaźń, a okładka jest tak cudowna, że nie sposób jest oderwać od niej oczy. To tytuł, który zdecydowanie polecam!

Opis fabuły 

Romek - jeden z bohaterów, to taki typowy przykład mężczyzny, który nie do końca spełnił swoje życiowe marzenia. Chciał być pisarzem, odnieść światową sławę, ale nie do końca mu się to udaje. W pewnym sensie tworzy, pisze i czaruje swoim językiem i pomysłowością, ale nie w wielotomowych powieściach, którymi to zachwycałby się cały świat. Romek jedynie tworzy teksty, które potem są wykorzystywane przy reklamach takich jak sprzedaż odkurzaczy, szczoteczek do zębów czy pampersów. 
Na szczęście jest jeszcze Elena, miłość jego życia, która jest nieco szalona, pomysłowa, chwyta życie całymi siłami i kocha je ponad wszystko. Otóż, owa dziewczyna wpada na pewien pomysł, ma plan odnośnie Romka. Owy życiowy plan związany jest ze zdecydowanie większym zarobkiem mężczyny.
Jak się okazuje, ten plan jest bardzo szalony i dosyć trudny do zrealizowania w pojedynkę. Dlatego do pomocy bierzę koleżankę - Barbarę ( to kobieta, która została niedawno wdową, jest samotna i cierpi po stracie męża. Wiele osób mówi jej, że jej facet nie był taki idealny, ale ona stale twierdzi, że nie był taki zły).
To nie koniec! Do pomocy prosi też Dorotę, również samotną kobietę, którą to jej były facet porzucił dla innej. Ta inna jest zdecydowanie młodsza, bardziej seksowna i pewna siebie.
Jest jeszcze Marta, która stale ponosi porażkę. Pragnie dostać się na studia aktorskie, ale już któryś raz z rzędu jej się to nie udaje. To nie zmienia faktu, że stale wierzy w siebie i cicho liczy, że niebawem przyjdzie ten jej wielki dzień. 
Wydawać by się mogło, że każda z tych postaci jest po przejściach, ale może to i dobrze, aby odnieść sukces w realizowaniu celów?Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Filia.


5 komentarzy:

 1. Książka właśnie dziś do mnie dotarła, więc będę czytała niebawem.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam autorki, chętnie sięgnę po nią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytałabym tę książkę. Coś mnie w niej intryguje. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście okładka jest prześliczna ;) Opis fabuły bardzo mi się spodobał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tylko będę miała czas, to pobiegnę do księgarni, albo ją zamówię w internecie. Bardzo ładny i lekkim piórem napisany post.
  Będę z przyjemnością wracał do Ciebie. Serdecznie pozdrawiam z grupy FB Blogerzy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzentka Doskonała , Blogger