wtorek, 11 czerwca 2019

Nowości od Czwartej strony!Książka od wydawnictwa: wydawnictwo Czwarta Strona
Autorka: Karolina Wilczyńska
Data premiery: II kwartał 2019 roku
Liczba stron: 501 stron
Gatunek: literatura polska/obyczajowa
Cena: 36,90 zł
Ocena:6/6

Niestety nie czytałam wszystkich części tej serii. Można powiedzieć, że sięgnęłam po nie tak raczej wybiórczo i ta była którąś tam z kolei, ale uważam, że nie stanowi to jakiegoś wielkiego problemu ze zrozumieniem treści.
Zdecydowanie trzeba przyznać, że czas w tych książkach zwalnia, nic innego się nie liczy podczas czytania. Mamy tutaj jedynie ciszę, spokój, piękne krajobrazy. W takiego rodzaju książkach nic innego się nie liczy. Bieg życia, praca, pieniądze i inne głupoty przestają mieć znaczenie. W dziewiątej już części ,,Cisza między dźwiękami" mamy spokój, piękno natury, poznajemy fantastyczne postacie, które bardzo wnoszą do fabuły, poza tym wiele nas uczą. 
Co jeszcze tutaj mamy? Zimowy zapach pól, lasów, czujemy dosłownie posmak tych herbatek, zapach i smak ciast. To wszystko jest opisane w taki sposób, że jak tylko zamknęłybyśmy oczy, to widzimy przed nami te niesamowite wypieki, na które mamy ochotę. 
Po drugie, bohaterowie. Już od początku hipnotuzują i przyciągają. Są to niezwykle przyjacielscy ludzie, od samego początku kochamy ich za podejście do życia i za tą otwartość.
Ta książka porusza wiele istotnych i codziennych problemów. Między innymi, np. miłość w rodzinie, przyjaźń, szacunek dla drugiego człowieka. 
Mogłabym tutaj Wam napisać szczegółowe opisy, przedstawić bardzo dobitnie fabułę, ale stwierdzam, że to nie ma sensu, bo najpiękniejsze odkryjecie w momencie czytania.

Opis fabuły

Na początku poznajemy Agatę, która kiedyś była bardzo słynna na cały świat. Była jedną z najsłynniejszych wiolonczelistek na świecie.
Niestety, wiele w jej życiu się zmieniło, wydarzyło się coś takiego przez co Agata zaprzestała gry. Na szczęście Agatka w Jagodnie zostaje bardzo pozytywnie przyjęta. Wszyscy ją akceptują i są dla niej bardzo mili. Jednak to za mało, dziewczyna jest nadal w sobie zamknięta i nie potrafi się odblokować.
Na dodatek, będzie musiala walczyć o swoje i zawalczać o związek małeński z Hubertem. 
Wątek Agaty jest ważniejszy w tej książce, ale ponadto poznamy również Marzenę, Tamarę oraz Łukasza, Grzegorza i Leę. 

Książka od wydawnictwa: wydawnictwo Czwarta Strona
Autorka: Agnieszka Lis
Liczba stron: 318 stron
Data premiery: II kwartał 2019 roku
Gatunek: literatura obyczajowa/ polska
Cena: 36, 90 zł
Ocena: 6/6


Jest to dopiero druga książka Agnieszki Lis jaka wpadła mi w ręce. Co prawda poprzednia znacznie różniła się od tej. Ale trzeba przyznać, że styl pisania Agnieszki Lis jest bardzo specyficzny i  oryginalny.
Ogólnie nawet sama tematyka na początku średnio mnie przekonywała, bo Autorka opisuje nam wyjazdy Polaków na wakcje. W tej historii mamy przedstawione trzy różne rodziny, trzy różne historie i fabuły, ale łączą te rodziny właśnie wakacje.
O dziwo ta książka jest napisana w bardzo lekki i przyjemny sposób. Czyta się ją bardzo szybko, bo praktycznie w kilka godzin.
Ta książka nie jest jednak taka o jakiej myślimy. Okey, są tutaj wakacje i czas relaksu, ale nie do końca. Mamy tutaj naprawdę wiele przygód jakie przydażą się naszym bohaterom, to dla nich również czas szczerości, prawdziwych rozmów, rozmyślań o uczuciach, prawdzie życia.  Bo prawda jest taka, że wakacje zazwyczaj są udane, ale każdy człowiek jedzie wypoczywać. Z drugiej strony zawsze tam gdzieś w głębi duszy rozmyśla o codziennych problemach, o tym po prostu nie da się zapomnieć.
A tymczasem u naszych bohaterów właśnie czas wakacyjny jest wręcz idealnym czasem do rozmyślania nad swoim życiem, nad decyzjami i zmianami. 
I z jednej strony jest to zabawna i ciekawa książka, ale warto pamiętać, że porusza też naprawdę wiele życiowych i trudnych kwestii. 
Postacie pokochałam od razu i to każdego z osobna. Wiecie dlaczego? Bo byli normalni, tacy jak my, z wadami, nieidealni, nieperfekcyjni, a takich ludzi lubię właśnie najbardziej. Nie lubię, kiedy w książce są ukazani jedynie superbohaterowie, których tak naprawdę w prawdziwym życiu nie ma!
I myślę, że na koniec warto jest wspomnieć o samej okładce. No jest przepiękna, od razu rzuca się w oczy i czaruje. Kojarzy się z wakacjami i tą piękną letnią porą.

Opis fabuły

Możnaby pomyśleć, że styczeń nie jest ideaną porą na wakacje, ale jeżeli w grę wchodzą wyspy Kanaryjskie, to wiemy o tym, iż jest to wręcz najlepszy czas na takie wakacje.
No cóż może być piękniejszego od słońca, które delikatnie opala naszą skórę? Dodaje jej uroku i opaleniezny, dodatkowo hotele all inclusive, z pełnym wyżywieniem, z basenem, siłownią, strefą gier i zabaw! Ah, każdy człowiek marzy o czymś takim.
Jak się jednak okazuje, nie zawsze w takich miejscach może być idealnie i pięknie. Na dodatek różni są ludzie, jedni zbyt afiszują się na takich plażach ze swoim ciałem ( i to niekoniecznie wyportowanym), a drudzy praktycznie osiemdziesiąt procent czasu spędzają w hotelowym bufecie objadając się.
Jeden z turystów wymyśla sobie nową trasę wycieczki, całkiem nieznaną, przez co niestety nasi wczasowiczowie bardzo się nudzą i właśnie wtedy dochodzi do tego wszystkiego. Skrywane tajemnice i sekrety, kłamstwa, niedopowiedzenia, związki, które nic dobrego nie wróżą... W te wakacje wydarzyć się może wszystko, lecz najważniejsze jest to, aby wszyscy doszli do porozumienia i wyjaśnili sobie wszystkie niejasności.


Za egzemplarze recenzenckie dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.8 komentarzy:

 1. Obie książki czekają już na mnie w mojej biblioteczce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie książki bardzo mnie zainteresowały. Potrzebuję teraz takich książek, lekkich, ale pełnych nauki. Bardzo chętnie przeczytam, totalnie trafiłaś w mój gust. Pozdrawiam, miłego dnia. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszka Więckiewicz11 czerwca 2019 13:48

  Na pewno sięgnę po książkę Agnieszki Lis :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Stacji Jagodno nie czytałam, ale słyszałam same pozytywne opinie :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki z tego wydawnictwa, mają doskonałych autorów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zimowy zapach pól... Akurat lektura w sam raz w te upały, aby trochę nas ochłodzić :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Lovely post dear! Have a great day! xx

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzentka Doskonała , Blogger