poniedziałek, 1 lipca 2019

Kolorowych snów, Dziennik singielki
Książka od wydawnictwa: wydawnictwo Czwarta Strona
Autorka: Monika Sawicka
Data premiery: 19 czerwca 2019 roku
Liczba stron: 319 stron
Gatunek: literatura kobieca/obyczajowa
Cena: 36,90 zł
Ocena: 6/6


Od razu powiem, że nie byłam w stanie tej książki tak od tak zaraz po przeczytaniu zrecenzować. Po prostu nie dało się. Potrzebowałam kilku dni żeby oswoić się z tą historią, jakoś ją przełknąć i przemyśleć.
To była niezwykła książka, bardzo wyjątkowa i oryginalna. Pani Monika w historii ,,Kolorowych snów", poruszyła bardzo wiele istotnych i bardzo trudnych tematów. Nie jest to moi drodzy zwykła i przeciętna obyczajówka. Z pewnością wyróżnia się na tle wszystkich innych książek.
Tutaj Autorka przedstawiła nam problem choroby nowotworowej. Ale sposób w jaki to wszystko zawarła, jak przedstawiła to w jaki sposób ten nowotwór postępuje, jak wyniszcza ciało, jak obdziera z godności, zabiera urodę, blask w oczach, zabija ciało... To było coś niemożliwego. Tutaj jest po prostu tyle emocji zawartych w tej historii, a ile łez wylałam podczas czytania tej książki, coś genialnego. Jest tutaj także poruszonych wiele innych tematów, np. problem związany z pedofilią, kłótnie rodzinne, osamotnienie i ogólne problemy psychiczne.
Bardzo ważne jest to, że Autorka przedstawiła tę historię z punktu psychologicznego. Nie mamy tutaj suchych opisów, ale wiele jest tutaj zawarte właśnie od strony rozumowej i za to również ogromny plus.
Ogólnie główny problem dotyczy głównej bohaterki, na szczęście narracja jest prowadzona z perspektywy różnych osób, po to, abyśmy mogli lepiej przyjrzeć się i zrozumieć problem głównej bohaterki. 
Podsumowując, uważam, że każdy powinien sięgać po takiego rodzaju książki. To genialna historia, która przede wszystkim zmusza czytelnika do refleksji. Uczy, wzrusza i pokazuje nam różne aspekty świata.

Opis fabuły

Natalia to młoda dziewczyna. Jest szczęśliwa, rozwija się, czuje że chwyta życie z możliwie każdej strony. Jest pomysłowa, bardzo energiczna i ma już wiele planów na dalsze życie. 
Niestety, los chciał inaczej. Pewnego razu Natalka dowiaduje się o czymś strasznym. Dziewczyna jest chora, ma białaczkę i z początku nie jest świadoma tego co ją czeka. 
Na początku myśli, że da sobie z tym wszystkim radę, ale w momencie, kiedy musi zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia i skupić się na leczniu, wie że jej życie nigdy już nie będzie takie samo.
Natalia nie poddaje się, to bardzo silna osoba, która pragnie zawalczyć... Jednak czy aby na pewno wszystko pójdzie tak jak powinno?


Książka od wydawnictwa: wydawnictwo Czwarta Strona
Autorka: Małgorzata Mroczkowska 
Data premiery: 19 czerwca 2019 roku
Liczba stron: 543 strony
Gatunek: literatura obyczajowa/ polska
Cena: 36,90 zł
Ocena: 6/6

Trzeba przyznać, że książki pani Małgorzaty są bardzo specyficzne i jedyne w swoim rodzaju. Czytałam już dwie poprzednie, a ta po prostu jest genialna. Zabawna, komiczna i ciekawa. Jest napisana w taki sposób jakby główna bohaterka prowadziła pamiętnik. A więc mamy jej przemyślenia, sposób zachowania, no dosłownie wszystko.  Co według mnie jest ogromnym plusem, bo dzięki temu mamy szansę jeszcze lepiej poznać główną bohaterkę, która od razu tak jakoś skojarzyła mi się z Bridget Jones!
Ogromnym plusem są również krótkie i ciekawe rozdzialiki. Książka ma przeszło pięćset stron, ale przez to czyta się ją bardzo szybko. Ja całą historię połknęłam w dosłownie trzy dni.
Z początku mogłoby się wydawać, że te rozdzialiki są takie niepasujące do siebie, że nie tworzą jakieś zwartej fabuły, ale jednak w momencie przeczytania całej książki, jesteśmy dopiero w stanie złożyć to wszystko w całość. A wtedy to nam daje ciekawy ogląd na fabułę.
No i ten humor, jest on wyczuwalny niemal na każdym kroku. Czujemy stale te żarty i humorki Autorki. Ja byłam tym zachwycona, bo książka dostarczyła mi sporą dawkę dobrej zabawy.
Warto też zwrócić uwagę, że główna postać - Julia, jest niezwykle ciekawa, dynamiczna, zabawna. Bardzo często nie zdaje sobie nawet sprawy, że to co robi jest komiczne.
W tym przypadku mamy tutaj przedstawione różne sposoby na poderwanie chłopaka. Nasza bohaterka - Julka nie jest już pierwszej młodości, a nadal nie możemy sobie nikogo znaleźć!  Trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że Julka jest niezwykle wybredna i tak napawdę sama nie wie jakiego faceta chce!

Opis fabuły

Julka ma już prawie około trzydziestu lat. Można powiedzieć, że ma wszystko. Pracę, pieniądze, przyjaciół, rodzinę, no ale... jednego jej brakuje, a mianowicie faceta! Za nic w świecie nie potrafi znaleźć sobie nikogo. Stale tłumaczy to tym, że nie ma dla niej faceta idealnego.
Możnaby powiedzieć, że mógłby być to problem związany z pracą, ale jak się okazuje nie do końca. Julka to typ kobiety, która robi to co ma zrobić i ucieka jak najszbciej do domu.
Za to co najbardziej kocha Julia? Zakupy i jedzenie! No bo która kobieta nie lubi zakupów? Ciuchów? Kosmetyków? No jednak to w żaden sposób nie przybliża jej do miłości jej życia. A wręcz przeciwnie...
Julce dosłownie nic nie pomaga, ani potrale randkowe, ani spotkania na żywo. Trzeba też wziąć pod uwagę, że bohaterka jest bardzo wybredna. Sama nie wie do końca czego chce. Facet albo jest za niski, albo za gruby, albo za brzydki, albo nie pasuje jej charaker... 
No ale może w końcu upoluje kogoś ciekawego?


Za egzemplarze recenzenckie dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.Ocena:

4 komentarze:

 1. W najbliższym czasie mam w planach przeczytać Dziennik singielka :)
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszka Więckiewicz1 lipca 2019 17:27

  Obydwie powieści mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam tych książek w planach, ale na "Kolorowych snów" mogłabym się skusić. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzentka Doskonała , Blogger