wtorek, 2 lipca 2019

Las zna Twoje imię, Alaitz LeceagaKsiążka od wydawnictwa: wydawnictwo Albatros
Autorka: Alaitz Leceaga
Tłumacz: Barbara Bardadyn
Data premiery: 19 czerwca 2019 roku
Liczba stron: 576 stron
Cena: 42,90 zł
Ocena: 5/6


Z pewnością należy przyznać, że ta książka jest bardzo oryginalna i niezwykle trudna w odbiorze. Nie jest to książka łatwiutka jak zwykła polska obyczajówka. Ta książka niesie za sobą przesłanie ukryte dno, a ten klimat czuć już niemal od pierwszych stron.
Jest to książka, na którą na pewno nie patrzy się przez pryzmat ilości stron, a trzeba zauważyć, że ma ona aż prawie sześćset stron. 
Co najbardziej mi się podobało? Zdecydowanie ten klimat i emocje. Od razu po wzięciu tej książki do ręki, czułam że będzie to książka jakich niewiele na rynku czytelniczym. 
I ta narracja! Ja wiem, że się powtarzam, czytałam wiele opinii dotyczącej tej książki i wszędzie jest wspomniania, że ta narracja pierwszoosobowa przeszła wszystkich najśmielsze oczekiwania. U mnie było to samo, sposób w jaki Autorka ujeła to wszystko i opisała z ust jednej z sióstr było wręcz genialne i fantastyczne w odbiorze.
A po drugie, jedna z również ważnych rzeczy, ten mrok i mroczna strona tej książki. Niemal na każdym kroku było to wyczuwalne. Już miałam ciarki, w momencie kiedy jedna z sióstr opisywała jak jej siostrzyczka rozmawia z duchami, widzi je i potrafi nawiązać z nimi rozmowę. Ogólnie nie było to straszne, ale sposób w jaki Autorka to opisała, po prostu sprawił ,że miałam ciarki na plecach.
Ważne w książce jest fakt, że fabuła i ogólnie cała akcja osadzone są w dawnych czasach. A ma to całkiem spory związek i wpływ na fabułę, gdyż były to czasy, kiedy kobiety nie miały prawa głosu, a nasza bohaterka za wszelką cenę pragnie walczyć o ten głos, pragnie być kimś. 
Nie jest to zwyczajna obyczajówka, o nie! Ta książka zawiera wiele elementów fantastycznych, magię, duchy, rozmowy z istotami nadprzyrodzonymi.
Podsumowując, uważam że każdy powinien sięgnąć po tę książkę. Z pewnością zachwyca swoim klimatem, magią, tajemnicą i wyczauwalnym mrokiem. Jeżeli lubisz takie klimaty to jest to zdecydowanie książka dla Ciebie.

Opis fabuły

,,Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie.

Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli.

Ród kobiet z niezwykłym darem."

Akcja osadzona jest w latach dwudziestych. Mamy tutaj dwie bohaterki, siostry - Almę oraz Estrellę. Całą akcję poznajemy głównie z punktu widzenia siostry Estrelli, to ona jest tak jakby główną bohaterką. Dziewczyny są bliźniaczkami i to bardzo wysoko postawionymi. Bo czego można chcieć więcej w tym wieku? Są córkami markiza, mają dużo pieniędzy, posiadają najlepszych nauczycieli, mają najlepsze zabawki jakie tylko mogą sobie wymarzyć ( niezwykły domek dla lalek, który dostały na urodziny od matki, robiony ręcznie na zamówienie).
Jednak nikt nie bierze pod uwagę tego, że dziewczyny nie są normalne. Są wyjątkowe. Zostały naznaczone pewnym darem, który jest w tej rodzinie przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Przepowiednia głosi, że jedna z nich w piętnaste urodziny umrze...
Estrella robi wszystko aby ocalić rodzinę, siebie. Nie boi się niczego, to odważna młoda kobieta, która pomimo lęku, staje twarzą w twarz z demonami...


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Albatros.5 komentarzy:

 1. Agnieszka Więckiewicz2 lipca 2019 18:49

  O kurczę, muszę to książkę koniecznie przeczytać ;) Bardzo lubię takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, opis książki naprawdę ciekawy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja totalnie zakochałam się w tej książce. To jedna z tych powieści, które siedzą w naszej głowie jeszcze długo po odłożeniu jej na półkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi intrygująco:)
  https://slonecznastronazycia.blog/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham tą książkę, zarwalam kilka nocy, POKECAM

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzentka Doskonała , Blogger