czwartek, 3 października 2019

Upiorne opowieści po zmroku, Labirynt FaunaKsiążki od wydawnictwa: wydawnictwo Zysk i S-ka
Tytuły: Upiorne opowieści po zmroku, Labirynt Fauna
Liczba stron: 146 stron, 286 stron
Data premiery: 2019 roku
Gatunek: horror, fantastyka
Cena: ok. 30 zł
Ocena: 6/6


Upiorne opowieści po zmroku
Byłam pewna, że ta książka będzie znacznie dłuższa, ale w rzeczywistości okazała się bardzo cieniutka. Zawiera ilustracje, wtrącenia. I tak naprawdę nie jest to książka, a bardziej zbiór bardzo krókich opowiadań. Nie powiedzialabym, że są one straszne, bardziej to takie opowiastki dla niegrzecznych dzieci. I zdecydowanie lepiej jakby się je opowiadało niż czytało, zwiększyłoby to napięcie i grozę. 
Tak jak wspomniałam, książka jest bardzo króciutka, przez co przeczytałam ją dosłownie w pół godzinki. Muszę przyznać, spodziewałam się czegoś nieco lepszego. Nie potrafię powiedzieć czego dokładnie, ale chyba spodziewałam się, że te opowiadania mnie przerażą, że będę bała się położyć spać.  Może to właśnie wynikało z tego, że były za krótkie. Akcja i napięcie nie zdążyło wzrosnąć i wystraszyć mnie, bo za chwile opowiadanie się kończyło i po chwili zaczynało nowe. 
Wcześniej nie słyszałam o tej książce. Zdecydowanie bardziej przyciągnęła mnie ona przez wzgląd na to, że powstał szum wokół filmu. I ta okładka.. To chyba jedna z najbardziej przerażających okładek jakie widziałam w życiu. I w sumie tego samego spodziewałam się po tych opowiadaniach. 
Dla wyjaśnienia, nie było źle. Są one bardzo dobre, ciekawe i oryginalne, ale nie są najlepsze. 
Co tutaj znajdziemy? Nie mogę za bardzo zdradzić fabuły, ponieważ powiedziałabym za dużo. Zdecydowanie jednak warto zauważyć, że mamy tutaj potwory z naszych koszmarów. Duchy, nadprzyrodzone zjawy, zwłoki, potwory, krwiożercze bestie...  O każdej z nich jest poświęcony osobny rozdział.
Pomimo wszystko i tak polecam te opowiadania. Może i nie są najlepsze, ale i tak uważam, że zasługują na uwagę.


Labirynt Fauna
Dużo wcześniej oglądałam film, który był jednym z najlepszych. Na bardzo długi czas został mi w pamięci. Jak tylko zobaczyłam, że jest książka, to byłam pewna, że muszę ją przeczytać i porównać.
Pierwsze strony jakoś mnie odepchnęły od czytania, sama nie wiem czemu, nie mogłam się wciągnąć w tę książkę. Potem jednak było zdecydowanie lepiej, a im dalej brnęłam tym już w ogóle nie potrafiłam się oderwać od tej książki. Była naprawdę dobra i to pod każdym względem. Ta historia mroziła krew w żyłach i zaskakiwała. Ten świat fantastyczny, te wykreowane magiczne postacie, nie wiem czy czytałam kiedykolwiek lepszą fantastykę.
Postać dziewczynki, która odzwiercidla siłę i nadzieję, jest też zło i mrok kapitana.  Ta historia budzi w człowieku tyle niepokoju i napawa nas lękiem.
Dziewczynka jest postacią fantastyczną.  Tylko ona dostrzega wokół siebie piękno świata i postacie fantastyczne. Dorośli tego nie widzą, bo w to nie wierzą. 
Tę książkę można też śmiało porównać do baśni. Te motywy, te postacie, to zasługuje na uwagę.  Jeżeli chodzi o oprawę książki, o ilustracje, to jest nisamowite. Warto mieć tę książkę na półce choćby właśnie przez wzląd na piękne wydanie.
Akcja rozgrywa się podczas wojny, mała dziewczynka zostaje sama, nie ma nikogo. Jednak świat, jaki wykreowała w swojej głowie daje jej nadzieję na lepsze jutro...


Za egzemplarze recenzenckie dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.


7 komentarzy:

 1. Czytałam bardzo dużo negatywnych opinii i komentarzy o Upiornych opowieściach... To pierwsza, która jest tak pozytywna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie planuję czytać ,,Upiornych opowieści po zmroku'', gdyż słyszałam, że jest to słaba książka, ale jak najbardziej planuję sięgnąć po ,,Labirynt Fauna''.


  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Lovely post dear! Have a great weekend! xx

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mój gatunek ale z tych "Upiornych opowieści" przeczytałabym jedynie fragmetn z ciekawości ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Labirynt Fauna widziałam tylko film, i to dwa razy, przepiękny! Książkę też mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Labirynt Fauna jest przepiękną książką i filmem:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzentka Doskonała , Blogger