środa, 6 listopada 2019

Apollo i boskie próby, Grobowiec tyrana IV, Rick RiordanKsiążka od wydawnictwa: Galeria książki
Autor: Rick Riordan
Tłumacz: Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar

Gatunek: lit. młodzieżowa/ fantastyka
Data premiery: 16 października 2019 roku

Liczba stron: 440 stron
Cena: cen. katalogowa - 39,99 zł
Ocena: 6/6

Jak wiecie, bardzo rzadko sięgam po takie książki, ale jakoś ta pozycja zmotywowała mnie do przeczytania poprzednich części, bo jak wiecie jest to obecnie już czwarty tom.  Jestem pod wrażeniem zdoloności pisarskich Autora. Byłam pewna, że pierwszy tom mnie złapie za serce, a następne będą już takie sobie, a tu proszę! Bo właśnie tom czwarty okazał się według mnie tym najlepszym, po prostu przerósł moje oczekiwania. 
Bardzo podobało mi się zakończenie trzeciego tomu, bo od razu w tym czwartym, przeskakujemy do kontynuacji, nie ma tutaj wprowadzeń i niepotrzebnego zamieszania, od razu jest mocna kontynuacja akcji.
Nie ma co ukrywać, że fabuła i akcja urzekły mnie od początku, ale chyba najbardziej w tej książce podobała mi się kreacja bohaterów i to dosłownie wszystkich po kolei. Każdy z nich jest na swój sposób oryginalny i dopracowany, dialogi pomiędzy nimi chwytają za serce. Tej książki nie da się odłożyć, tutaj cały czas coś się dzieje, jest dynamizm.  Kolejna sprawa, według mnie Apollo zasługuje na szczególną uwagę. To postać, która się bardzo zmieniła. Czytając pierwszy tom, a kończąc na czwartym - nasz bohater przeszedł nie lada transformację, tak jakby dojrzał, przeistoczył się w kogoś zupełnie innego.
Istotna uwaga, najlepiej odświeżyć sobie czytanie poprzednich tomów, bo sięgając po tę książkę bez przypomnienia, albo po prostu bycia na bieżąco z fabułą, można się pogubić, bo Autor miejscami wraca do poprzednich wydarzeń, czy nawet bohaterów, którzy występowali wcześniej w poprzednich tomach.
Czy ta książka ma jakiś minus? Raczej nie, wszystko mnie zachwyciło i zaszokowało, czytanie było dla mnie przyjemnością, jednak śmiało mogę powiedzieć, że spodziewałam się trochę innego końca. Myślałam, że pewni bohaterowie rozegrają pewne wydarzenia inaczej. Ale to tylko takie moje domysły, niż krytyka.

Opis fabuły


Apollo w tej części musi wiele przejść. Na początku od razu dowiadujemy się o jego podróży do Obozu Jupiter, z którym wiążą się pewne sekrety i odpowiedzi na pytania.
Każdy jednak wie, że Apollo ma bardzo trudne życie. Niby jest bogiem i ma władze, ale z drugiej strony został wygnany z Olimpu.
Przed nim bardzo trudna droga, bo aby odzyskać władze i mieć moc, musi stanąć twarzą twarz z niemal niemożliwym do wykonania. Ma do odzyskania pięć magicznych wyroczni, które są kluczową istotą dla niego samego.
W Obozie Jupiter zbiera się potężna armia, która szykuje się do walki. Apollo odnajduje starych przyjaciół, którzy potrzebują jego pomocy w tym ataku.  Czy uda im się ? Czy dadzą radę pokonać wroga?

Dziękuję za egzemplarz recenzencki. Wydawnictwo Galeria Książki.

6 komentarzy:

 1. Nie mój gust literacki, więc sobie odpuszczę :)

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś to pierwsze seria Ricka Riordana, której nie wyczekuje. Aktualnie skończyłam tylko pierwszy tom, ale na tym nie koniec, bo planuje kiedyś do niej wrócić.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam twórczość Riordana <3 Czytałam całą serię o Percym i to kilka razy <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Riordana uwielbiam, ale za tę serię jeszcze się nie zabrałam :) Muszę to nadrobić <3

  Pozdrawiam, Dominika
  http://oddychajaca-ksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzentka Doskonała , Blogger