poniedziałek, 17 lutego 2020

O krok za daleko, Harlan Coben
Książka od wydawnictwa: wydawnictwo Albatros
Autor: Harlan Coben
Tłumacz: Magdalena Słysz
Data premiery: 15 stycznia 2020 roku
Liczba stron: 448 stron
Gatunek: thriller/kryminał
Cena: ok. 39 zł
Ocena: 7/10


Czytałam już kilka książek tego Autora i muszę się przyznać, że nie robiły one na mnie ogromnego wrażenia. To po prostu dobre książki, o których szybko zapominałam. Postanowiłam sięgnąć i po tę pozycję i było w sumie tak samo. To dobra książka, nie miała za wielu minusów, ale jakoś nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia. 
Jak dla mnie, fabuła i cała zagadka były przewidywalne, niestety. Szybko domyśliłam się rozwikłania sprawy. Jednak to i tak nie wpłynęło na to, że do końca chciałam ją przeczytać. Poza tym historia mnie wciągnęła i zaciekawiła, bo była po prostu dobra. Na pewnno ogromnym plusem tej książki jest to, że wciąga ona od pierwszych stron. Ciężko jest ją odłożyć i się przy niej nudzić. Może dlatego, że wszystko tutaj jest stopniowe i dzieje się po woli. Na spokojnie, wszystko jest przemyślane i stale dopełniane, dochodzą co jakiś czas nowe wskazówki i nowe tropy.
Co tu ukrywać? Nie jest to książka łatwa i lekka. To charakterystyczna dla tego Autora powieść. Powiedziałabym, że w tej pozycji można zobaczyć praktycznie wszystko to copowinno sięzawierać. 
Co jeszcze mogę ocenić na plus? Nie ma tutaj niepotrzebnych opisów. Jest akcja, dochodzą stopniowo nowe wątki, są dialogi, a to wszystko jest usłane w typowym dla Autora stylu. I tak jak to zwykle bywa w takiego rodzaju powieściach kryminalnych/ thrillerach, kilka, kilkanaście wątków, które w ogóle nie pasują do całości, jednak pod koniec i tak tworzą spójną całość, a nas zaskakują.

Opis fabuły


Simon, jeden z głównych bohaterów już nie może dać sobie rady w życiu. Od miesięcy poszukuje swojej zaginionej córki Paige. Nie poddaje się i zawzięcie jej szuka. Trafia jednak na ślad - Central park, miejsce, gdzie mieszkają i żyją ćpuni. Jak się okazuje, Paige tutaj przebywała, ale znowu zniknęła i to za sprawą tajemniczego Aarona, przez któego w ogóle to wszystko się zaczęło.
Simon ma jednak jakiś trop, nie chce rezygnować, czuje że musi zrobić wszystko aby odzyskać córkę.
Ponadto, w mieszkaniu w którym od dłuższego czasu przebywała, znalezione są zwłoki chłopaka -Aarona. Jakby tego jeszcze bylo mało, do żony Simona ktoś strzelał z broni, a ona teraz musi walczyć o życie.
Nikt nie wie w co takiego wplątała się Paige. Co się z nią stało? W jakie kontakty wpadła?


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Albatros.
7 komentarzy:

 1. A mi się nie udało przewidzieć rozwiązania sprawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam kryminału, pora nadrobić:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele słyszałam o tym kryminale i wciąż na niego poluję. A przynajmniej wtedy, kiedy sobie o nim przypomnę. Ciekawa jestem, czy mi też się uda przewidzieć zakończenie. :)
  Pomistrzowsku

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze nic nie czytałam tego autora, muszę nadrobić :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałam zacząć przygodę z tym autorem odtej właśnie książki, ale niestety nie miałam ani czasu, ani motywacji do siegiecia po nią. Zawsze było coś pilniejszego do czytania :D Ale kiedyś na pewno pinia sięgnę ^^

  Pozdrawiam,
  Biblioteka Feniksa

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię twórczość Cobena, a sama fabuła jest niezwykle intrygująca, więc będę miała na oku ten tytuł! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzentka Doskonała , Blogger